Aktualności główne


ROK SZKOLNY 2020/20212020-09-23

Drodzy Rodzice

Z przyjemnością informujemy, że w naszym przedszkolu realizowany jest projekt "Mali Gdyńscy Poszukiwacze Szczęścia".

Jest to cykl bezpłatnych zajęć edukacyjnych realizowanych w godzinach popołudniowych w grupie dzieci 5-letnich (Rybki). Są to niezwykłe zajęcia podczas, których dzieci uczą się jak rozpoznawać swoje emocje, jak opanować swoją złość, jak skutecznie się wyciszyć i zrelaksować, jak mówić o emocjach.

Jest nam niezwykle miło, że możemy towarzyszyć naszym przedszkolakom w poszukiwaniu szczęścia!

Projekt  finansowany jest przez Miasto Gdynia a realizownay przez Fundację Kalos.

Więcej informacji:
https://poszukiwaczeszczescia.pl
https://www.przywitajsie.pl/o-fundacji-kalos
https://akademia-ja.pl


2020-09-23

Drodzy Rodzice

Informujemy, że procedura na wypadek zakażenia COVID-19 została zaktualizowana. Plik można pobrać w zakładce aktualności - do pobrania. 
2020-09-02

Drodzy Rodzice

Serdecznie prosimy o zapoznanie się z procedurą dotyczącą systemu iprzedszkole.

Procedurę mogą Państwo pobrać tutaj:
2020-08-30

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do przedszkola od 01.09.2020 r.  
 
Zdajemy sobie sprawę, że zarówno dzieci, jak i Rodzice są zaniepokojeni obecną sytuacją epidemiologiczną. Bardzo prosimy o spokojne przygotowanie dzieci do pójścia do przedszkola. Prosimy w miarę możliwości o wytłumaczenie i wyjaśnienie dzieciom panujących zasad w przedszkolu.

W celu zmniejszenia stresu dzieci z grupy najmłodszej (Marynarze), dzieci będą mogły wejść do przedszkola razem z Rodzicami przez salę znajdującą się na tarasie (proponujemy takie rozwiązanie przez okres dwóch tygodni). Rodzice odbierający dzieci z grupy najmłodszej będą mogli wejść do przedszkola przez główne wejście (z zachowaniem zasad procedury COVID-19).

Dzieci z grup starszych wchodzą do przedszkola głównym wejściem. Tam zostaną odebrane od Rodzica przez wyznaczonego pracownika i odprowadzone pod opiekę nauczyciela. 

Procedurę mogą Państwo pobrać tutaj:
Ze względu na pracę przedszkola w reżimie sanitarnym oraz dbaniem o bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola wszystkie grupy będą pracowały w określonych godzinach:
  • Grupa Marynarze (dzieci nowoprzyjęte)  7:30-15:30,
  • Grupa Foczki (zeszłoroczna grupa Marynarzy) 7:00-16:30,
  • Grupa Rybki (zeszłoroczna grupa Foczek) 7:00-16:30,
  • Grupa Delfinki (zeszłoroczne Delfinki i dzieci 6-letnie z zeszłorocznej grupy Rybek ) 8:00-16:30 
Do przedszkola należy przyprowadzić dziecko do godziny 8:15 (proszę uwzględnić czas na ewentualne wejście to przedszkola i pożegnanie z dzieckiem). Odbierać dzieci można w godzinach 12:30-13:30 i od 14:30. W pozostałych godzinach  w przedszkolu odbywa się dezynfekcja oraz są wydawane posiłki.

Godziny wydawania posiłków:
  • śniadanie - 8:30 
  • II śniadanie - 10:00
  • obiad - 12:00
  • podwieczorek - 14:30
Prosimy Rodziców o przyprowadzanie i odbieranie dzieci we wskazanym wyżej czasie. Rodziców, którzy będą mieli problem z zastosowaniem się do godzin pobytu dziecka w przedszkolu prosimy o kontakt z Dyrektorem lub Wicedyrektorem przedszkola.
 
W najbliższym czasie zorganizujemy dla Państwa zebranie on-line. Po otrzymaniu kart do systemu i.przedszkole i zalogowaniu się przez Rodziców do systemu będziecie Państwo otrzymywali informacje poprzez ten system. Karty będą wydawane już od wtorku Rodzicom, którzy dokonali na nie płatności. Pozostali Rodzice otrzymają karty po dokonaniu na nie wpłaty na konto Rady Rodziców.

Opłaty za przedszkole dokonacie Państwo we wrześniu za wyżywienie (z góry za cały miesiąc), a za pobyt w październiku po rozliczeniu rzeczywistego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Przypominamy o konieczności przygotowania upoważnień (w zakładce "Aktualności" - "Do pobrania") dla osób odbierających dziecko (jeżeli nie są to Rodzice) oraz worka z ubraniem i bielizną na zmianę. Prosimy o nie przynoszenie zabawek.
 
Jesteśmy pewni, że nawet podczas epidemii nasze przedszkole spełni oczekiwania najmłodszych i szybko wszystkie dzieci  zaadaptują się w grupach.

2020-08-26

Drodzy Rodzice

W związku z obecną sytuacją epidemiczną rodzice zobowiązani są dostarczyć podpisane oświadczenia związane z COVID - 19, bez których dziecko nie może zostać przyjęte do przedszkola. 

Podpisane oświadczenia należy złożyć w koszulkach, do specjalnie wyznaczonego pojemnika, w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

Oświadczenia można pobrać tutaj: Informacja nie dotyczy rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w wakacje.
2020-08-23

Drodzy Rodzice

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 prosimy rodziców dzieci nowoprzyjętych o wypełnienie ankiety informacyjnej o dziecku.

Rodziców, którzy będą uczestniczyli w zajęciach adaptacyjnych, prosimy o wydrukowanie i wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do specjalnie przygotowanego pudełka, które zostanie umieszczone na tarasie przedszkolnym.

Rodziców, którzy nie będą mogli uczetniczyć w zajęciach adaptacyjnych prosimy o przesłanie wypełnionej ankiety na adres e-mailowy przedszkola: przedszkole@p5.edu.gdynia.pl

Plik z ankietą można pobrać tutaj:
2020-08-20

Drodzy Rodzice

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną nie planujemy zebrań organizacyjnych.

Wszelkie informacje będą zamieszczane:
  • na stronie internetowej przedszkola,
  • oraz w systemie iprzedszkole.


rok szkolny 2019/2020 »