"Akademia JA" - Kim jesteśmy?


Jesteśmy mamami i przedsiębiorcami. Od lat prowadzimy własne firmy, a od 2014 roku postanowiłyśmy współtworzyć Akademię JA. W Akademii JA zajmujemy się zarówno rozwojem osobistym, jak i biznesowym. Propagujemy metody coachingowe oraz wdrażamy nowatorskie rozwiązania trenerskie. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, a także znajomość programu nauczania w szkołach pozwoliły nam zaobserwować, że obszar ludzkich emocji jest niewystarczająco wspierany na wczesnym etapie rozwoju.

Dorośli do edukowania dzieci o emocjach podchodzą intuicyjnie, często przenosząc na nie własne schematy przeżywania i radzenia sobie z emocjami, nie zawsze właściwe i konstruktywne. Naszym celem jest, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły o emocjach rozmawiać, aby dobrze sobie z emocjami radziły i wyrosły na osoby pewne siebie i swojej wartości. Chyba każdy z nas chciałby, aby jego dziecko wyrosło właśnie na takiego dorosłego, prawda? Dzięki naszemu wykształceniu wiemy jak wspierać człowieka w jego rozwoju, nasze doświadczenie w zawodzie trenerów i coachów pozwoliło wypracować nam metody, które są najbardziej efektywne, a bycie mamami jak być z dzieckiem  i pomagać mu w odkrywaniu świata.

O rozwoju myślimy holistycznie – uważamy, że nie da się w pełni wzrastać jeśli zadbamy tylko o część, a coś innego będzie nadal miało deficyty. Z tego powodu proponujemy Państwu zajęcia dla dzieci „Oto ja”, które uczą od najmłodszych lat czym są emocje i jak z nimi żyć, a także zajęcia dla rodziców „Rodzic jako przywódca stada” oparte na idei Jespera Juula, podczas których w pracy z końmi rodzice będą mogli przećwiczyć przywództwo pełne miłości.

 

Zasadniczo dzieci uczą się na dwa sposoby: albo obserwując i naśladując dorosłych, albo korzystając z ich przewodnictwa i pomocy. Celowo używamy tutaj słowa “przewodnictwo”, a nie “wychowanie”, ponieważ wychowanie tak naprawdę uniemożliwia uczenie się albo co najmniej je spowalnia. Typ przewodnictwa, który de facto oferują dziecku rodzice, wyraża ich prawdziwe wartości i normy. Natomiast wychowanie wyraża tylko ich aspiracje.

/Jesper Juul/