Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

O nas

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedszkole było miejscem, gdzie króluje mądrość i dobra zabawa.

 

Oferta dla dzieci i ich rodziców:

 -piękny, duży ogród i dobra lokalizacjac

-ciekawe warsztaty, np. z psychologiem na temat bezpieczeństwa dzieci

-atrakcyjne imprezy (teatrzyki, koncerty)

-spotkania okazjonalne (Festyn Rodzinny, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka)

-ciekawe spotkania i zajęcia (zajęcia z dogoterapii, wesoły kurnik, mobilne planetarium)

-udział w wielu ciekawych projektach zewnątrzprzedszkolnych i wewnątrzprzedszkolnych

-różne formy współpracy ze środowiskiem rodzinnym (konsultacje indywidualne, zajęcia integracyjne, otwarte, przedstawienia z cyklu Rodzice - Dzieciom).

 

Ponadto zapewniamy:

-bogato wyposażone sale dydaktyczne

-atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących, wspierających indywidualny rozwój każdego dziecka

-wykwalifikowaną, zaangażowaną, odpowiedzialną i twórczą kadrę pedagogiczną, która dba o wszechstronny rozwój dzieci

-edukację ekologiczną - kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych

-edukację marynistyczną - przybliżanie wartości regionu, wpajanie lokalnego patriotyzmu

-właściwe przygotowanie do podjęcia nauki w szkole

-przyjazną i serdeczną atmosferę.

Wszystkie dzieci zgodnie z podstawą programową uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego.

 

Przedszkole oferuje dzieciom ze szczególnymi potrzebami:

-Terapię logopedyczną

-Terapię pedagogiczną

-Zajęcia z psychologiem

 

Zależy nam, aby przedszkolaki aktywnie i ciekawie przeżywały każdy dzień. Zachęcamy rodziców do współpracy. Jesteśmy otwarci na propozycje oraz chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

 

Przedszkole stwarza warunki pobytu dzieciom objętym dietą żywieniową, innych kultur, innych wyznań, innej rasy oraz z deficytami rozwojowymi.

 

 

Projekty realizowane w roku szkolnym 2023/2024:

 

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

 to projekt czytelniczy, którego głównym celem jest promowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Projekt obejmuje 6 modułów: Czytamy razem z Małym Misiem, Kodujemy razem z Małym Misiem, Opowiem Wam o Polce , Misiowe recepty na pozytywne myślenie, Misiowy Bajarz, Misiowe zajęcia pod chmurką. Realizacja powyższych modułów ma na celu wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli; kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;

 

Autor projektu: Aneta Konefał (Misiowa Mama) Patroni: Bliżej Przedszkola, MAC Edukacja, Rodzicowo

Projekt będzie realizowany w grupach Rybki i Delfinki

 

"FONOLANDIA" 

 to projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, komputerów czy internetu. Media cyfrowe i urządzenia mobilne są obecne w naszym codziennym życiu. Dzieci realizując projekt FONOLANDIA dowiadują się, że jeśli wykorzystujemy je świadomie i odpowiedzialnie, pomagają nam w pracy i nauce, dostarczają informacji i rozrywki oraz służą do komunikacji. Używane w niewłaściwy sposób, mogą się stać realnym zagrożeniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Autor projektu: Fundacja Dbam o Mój Zasięg

Projekt będzie realizowany w grupie Rybek

 

"W świecie zmysłów"

Wiek przedszkolny jest okresem, w którym każdy młody człowiek intensywnie poznaje świat, zdobywa wiedzę i rozwija się poprzez zabawę i doświadczanie. Poziom ciekawości poznawczej jest bardzo wysoki, co przekłada się na efektywność rozwoju w tym właśnie okresie. Aby proces ten mógł przebiegać prawidłowo niezbędna jest koordynacja wszystkich zmysłów posiadanych przez człowieka: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu.

Wszelkiego rodzaju doświadczenia zmysłowe pozwalają na kształtowanie przekonań na temat otoczenia, świata jak i samego siebie. Są pewnego rodzaju fundamentem, który ułatwia dziecku rozumienie świata. Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie przez rodziców jak i nauczycieli o prawidłowy rozwój każdego z wyżej wymienionych zmysłów. 

 

Projekt ma na celu wsparcie nauczycieli w organizacji zajęć, które swoją treścią położą nacisk na poznanie przez dziecko każdego z posiadanych przez nie zmysłów oraz poprawią ich wspólną koordynację.

 

Autor projektu: mgr Karolina Brodowska 

Projekt realizowany będzie we wszystkich grupach.

 

"20 MINUT DLA MATEMATYKI"

Głównym celem projektu jest realizacja Dziecięcej Matematyki® autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

 Jeśli zbudujemy solidny fundament podstawowych pojęć matematycznych i będziemy pozwalać przedszkolakom „dotykać” matematyki, bawić się nią, będą one lepiej radziły sobie zarówno w edukacji szkolnej, jak i w życiu – wykazując się zaradnością życiową.

 

Autor projektu: Zuzanna Jastrzębska-Krajewska.

Projekt realizowany będzie w grupie Rybek.

 

 

 

“Sztuka Emocji” 

projekt ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Projekt i jego działania w założeniach osadzone są w duchu arteterapii i mindfulness – z tych źródeł, własnych uczuć, wiedzy i doświadczeń uczestnicy powinni czerpać pełnymi garściami!

 

Autor projektu: Natalia Pawlik- Kopica

Projekt realizowany będzie w grupach: Marynarze, Delfinki

 

 

„Rymowane – zapamiętane”

projekt pedagogiczny mający na celu skupienie uwagi dzieci na wierszach i regularnej pracy z rymowankami majacych na celu poprawę ich komunikacji.

 

Autor projektu: Natalia Pawlik- Kopica

Projekt realizowany będzie w grupach: Marynarze, Delfinki

 

„Kreatywne Dni Nietypowe”

projekt, który ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania.

 

Autor projektu: Magdalena Wypchał, Anna Kaczyńska, Anna Doroz

Projekt realizowany będzie w grupach: Marynarze, Delfinki

 

„Bezpieczny Przedszkolak” - projekt mający na celu wdrożanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Zapewnia on przedszkolakom szeroki zakres pomocy dydaktycznych oraz spotkań z osobami, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo i zdrowie społeczeństwa. 

 

Projekt realizowany będzie w grupie Delfinki

Data dodania: 2024-06-10 11:12:51
Data edycji: 2024-06-24 14:44:38
Ilość wyświetleń: 64
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej